Medzinárodný deň detí v Trakoviciach

od Beáta Buláková


Máj 26, 2018Už o pár dní to vypukne! Neodvratne sa blíži deň, ktorý bude patriť iba deťom – Medzinárodný deň detí, ktorý si pripomíname 1. júna. V snahe potešiť, zabaviť a prípadne i poučiť naše ratolesti mnohé mestá, obce, hrady, zámky a iné zariadenia pripravujú pre deti bohatý program. I v obci Trakovice druhý júnový deň bude patriť deťom. Ale samozrejme, vítaní budú aj dospelí, ktorým dobre padne aspoň na malú chvíľku vrátiť sa do detských liet. 

Pri príležitosti MDD obec Trakovice, Súkromné centrum voľného času v Trakoviciach, TJ Družstevník Trakovice a bar El Clasico na sobotu 2. júna 2018 pripravili milé, veselé a určite aj zaujímavé podujatie, ktoré sa uskutoční  na miestnom futbalovom ihrisku.

A na čo všetko sa môžu deti tešiť? Organizátori pre nich pripravili rôzne zábavné súťaže, tvorivé dielne, maľovanie na tvár a fotenie pri fotostene. Deti sa budú môcť do sýta vyšantiť v nafukovacom hrade, zaskákať si na trampolíne a nebudú chýbať ani koníky, na ktorých si deti budú môcť zajazdiť. A čo by to bolo za oslavy MDD, ak by na svojich veľkých dvojkolesových tátošoch nedorazili aj motorkári, ktorí nebudú tieto veľké stroje len predvádzať, ale detičky na svojich motorkách aj povozia. Chýbať nebudú ani hasiči a ich PENA, v ktorej sa dá tak krásne „vyblázniť“.

Deťúrence si budú môcť pochutnať na cukrovej vate a aby dobrá nálada gradovala a žalúdky zúčastnených nezostali prázdne, Duo Color hudbou rozprúdi disco a chýbať nebude ani opekačka.

Nižšie pripájam pozvánku na tohtoročnú oslavu MDD a zopár fotografií z oslavy minuloročnej.